Esenciální oleje

Spabox se zaměřuje na produkty, které jsou vyrobeny z přírodních zdrojů. Jedním z nich jsou i esenciální oleje, které se získávají z květů, listů, nati s lodyhou (levandule, rozmarýn), jehličí, semen, pryskyřice (benzoe), kůry stromů (santal), kůry plodů (citron, pomeranč) nebo kořenů rostlin (zázvor, vetiver). Nejkvalitnější silice se získávají pomocí destilace, lisování (z kůry citrusů), enfleurage (extrakce z květů do tuku (jasmín) nebo pomocí CO2 za nízké teploty a tlaku k zachování nejkvalitnějších silic. Vynikající antimikrobiální, protizánětlivé, protiplísňové a protivirové účinky esenciálních olejů je řadí k nejstarším a nejúčinnějším zdrojům přírodního léčitelství.

Esenciální oleje obsahují mnohonásobně více účinných látek jako při přímém použití rostliny ( 50 až 70 krát účinnější než bylinky samotné). Esenciální oleje jsou schopny přejít do našeho krevního oběhu během 30 sekund, působí až na úrovni buněk, ale i na úrovni duchovní. Některé z olejů mají zklidňující a relaxační účinky. Zajímavostí také je, že esenciální oleje nám mohou pomoci například při odstraňování závislostí na tabáku, pomoci při hubnutí, zklidnění a relaxaci, některé z nich obsahují účinné antioxidanty, působí proti bolesti, únavě a vyčerpanosti a mají i další příznivé účinky na náš organismus. Záleží na každém, která vůně ho přitahuje, ale také jaký léčebný a terapeutický účinek mu může být k užitku při používání produktů obsahující esenciální oleje. Vzhledem k koncentrovanému obsahu účinných esencí jsou oleje, které nejsou vhodné pro všechny osoby (zdravotní problémy, těhotenství, děti) a domácí mazlíčky.

 

Filozofie a úspěch společnosti BEWIT stojí na esenciálních olejích certifikované terapeutické kvalitě. Všechny oleje jsou 100% přírodní a neobsahují žádná aditiva. Žádné výrobky nejsou zkoušeny na zvířatech. Zásadně prosazuje a usiluje o maximální šetrnost k přírodnímu prostředí, co nejpřirozenější pěstování, sběr a zpracování rostlin bez herbicidů, pesticidů, insekticidů a bez genetické modifikace (GMO). Nepoužívá rovněž nanotechnologie. Firma Bewit používá jako první na světě při výrobě a skladování esenciálních olejů v nejvyšší terapeutické kvalitě jedinečnou technologii pyramidizování.

 

Představujeme esenciální oleje – Bergamot

Vůně bergamotu je typicky citrusová: sladká, ovocná, krásně čerstvá a lehce květinová. I proto působí uvolňujícím a pozvedajícím dojmem. Podobně jako ostatní citrusové oleje se esenciální olej Bergamot získává lisováním za studena z kůry plodů. Svou podstatou je chladivý a osvěžující. Je dobrý pomocník, pokud chcete rozpoznat a uvolnit své potlačované city. Bergamotová vůně ve vás znovu probudí spontánnost a optimismus, odpočinutí a bezstarostnost. Působí jako antidepresivum, na trávicí obtíže, antispazmatikum, na premenstruační tenze. V kosmetice se používá na nečistou pleť, jako součást pleťové vody po holení, na popraskané žilky a vrásky. Bývá také součástí parfémů, kdy tvoří základ kompozice. Na vyšších úrovních působí harmonizačně v oblasti vztahových problémů v rodině.

Český botanický název: Citroník bergamotový

Anglický název: Bergamot

Latinský název: Citrus bergamia

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.