Esenciální oleje

Esenciální oleje

Během chladných zimních dnů můžete  podpořit váš imunitní systém i psychiku prostřednictvím esenciálních olejů. Používání esenciálních olejů sahá až do starověkého Egypta. Považovali si jich také lékaři v Číně a Indii. V pouhých pár kapkách těchto olejů je ukryta koncentrovaná síla rostliny, která dokáže efektivně řešit velké množství zdravotních problémů velmi šetrným a příjemným způsobem.

Zahnat stres, přivodit klid a dobrou náladu pomůže vůně pomeranče a mandarinky. Antibakteriálně působí například olej z eukalyptu nebo tea-tree. Provonění místnosti a úlevu při nachlazení navodí oleje z máty, šalvěje, tymiánu, eukalyptu, smrku nebo borovice.

Oleje můžete používat k masážím (v nosném oleji), přidáním do koupele (naředěný v mléce, oleji nebo medu), do aromalamp, aromadifuzérů (kapeme do vody), v různých rozprašovačích do ovzduší nebo nejrozšířenějším způsobem pomocí aromasvíček.

Zpříjemněte si zimní večery blahodárným světlem provoněné svíčky, která podpoří vaši psychiku, ale může být i účinným pomocníkem proti chřipkám a nachlazení.

Při výběru svíček je důležité sledovat kvalitu vonné esence svíčky, ale i vosku, ze kterého se svíčky vyrábí.

Naši zákazníci si nejvíce oblíbili svíčky a vonné vosky vyrobené ze sojového vosku.  Zajímavostí jsou také některé druhy svíček, které se vyrábí recyklací z použitých rostlinných olejů. Díky technologii Oil2Wax se mění použitý kuchyňský olej v přírodní svíčku. Při svém hoření neprodukují zdraví škodlivé toxiny nebo karcinogenní látky. Už hotové svíčky jsou vyrobeny z olivového a slunečnicového oleje z restaurací. Záleží už jenom na vás, jaký druh svíčky, obalu a účinné esence zvolíte ke zpříjemnění vašeho domova.