Frusack aneb konec jednorázovým igelitovým sáčkům

Frusack-kompostovatelný sáček

V posledních letech došlo z  celosvětového hlediska k obrovskému navýšení plastových odpadů.  Ano, naučili jsme se třídit odpad, používat jiné obalové materiály nebo prodávat bez obalů. Vracíme se k materiálům, které jsme používali, ale objevují se i nové materiály, které jsou přírodní a kompostovatelné. Žijeme v jiné době než před 50 nebo 100 lety. Vše se zrychlilo, změnil se i svět obchodu.

Vše několikrát převezeme, přebalíme, dáme tomu podtácek nebo obalovou folii. Okurek? Proč ho nezabalit do igelitu? Nakonec, když vše z té krásy vybalíte, tak zjistíte, že je to bez chuti, vůně a mnohdy nahnilé, nepoužitelné. Nedovedu si ovšem představit, že každý bude nakupovat  jenom u toho svého zelináře nebo pekaře, že někdy nebude potřeba něco zabalit do sáčku. Zvykli jsme si na ně, jako na něco zcela běžného, všudypřítomného.V České republice vychází na osobu až 400 sáčků spotřebovaných plastových sáčků. Mikroténové sáčky jsou jedny z nejméně tříděných plastových odpadů.

Pokud patříte k těm, kteří už přemýšlí nejenom nad tím, co budou nakupovat, ale také v čem to domů přinesou, tak určitě nějakou tu tašku, síťovku nebo plátěný pytlík už doma máte. Snažíte se, aby Vaše domácnost byla zero waste? Zero waste je redukce odpadu domácnosti na co nejmenší možné množství. Pokud hledáte ještě nějakou jinou vhodnější  alternativu, tak by to mohl být  Frusack  vyrobený z unikátní tkaniny PLA na bázi kukuřičného škrobu.

Sáčky Frusack jsou vyrobeny v   České republice za férových podmínek z kompostovatelného materiálu (látka: 100% PLA,  stuha: 100% viskóza a cedulka: 100% bavlna). Sáčky se můžou prát a jejich životnost je až 2 roky.

Frusack můžete použít místo mikroténového sáčku na ovoce, zeleninu, pečivo či oříšky. 

Pokud chcete snížit množství plastového odpadu, tak si můžete koupit Frusacky zde.

 

frusack ocean white guru