Jak se starat o vousy?

Jak na vousy?

Za korunu krásy u ženy považujeme vlasy, pánové se rádi pyšní vousy. Někoho od této ozdoby odrazuje náročná péče. Není to nic složitého, pokud víte, jak se o své vousy správně starat. Když zvládnete nácvik jídla a pití tak, abyste působili kultivovaně a Vaše okolí podle drobků ve vousech nepoznalo, co jste právě obědvali, tak je to jenom správném výběru kosmetických pomocníků a chvilce času navíc , který v koupelně věnujete vousům.

Jednou za čas je vhodná návštěva holiče, který vousy upraví a odborně zastřihne do požadovaného tvaru. O vousy musíte ovšem pečovat i doma.  Krátké vousy nebo knírek je třeba zastřihávat do požadovaného tvaru častěji, delší vousy se nemusí zastřihávat tak často. Tak, jak jste zvyklí mýt si vlasy, musíte svou pozornost věnovat i vousům. Na citlivou pleť doporučujeme Caltha ručně vyráběné mýdlo s kozím mlékem, které můžete použít i  na mytí celého těla. Pokud jsou vousy hrubé nebo tuhé, tak můžete přidat i kondicionér.

Pokud jsou vaše vousy nepoddajné, tak je tu Vous balm přírodní balzám na vousy, balzám na vousy, který krásně voní po santalovém dřevu, mátě a hřebíčku. Stačí jenom malé množství tohoto balzámu rozetřít v dlaních, vetřít do vousu a upravit do požadovaného tvaru. Balzám vyživuje pokožku i vousy , napomáhá růstu vousů a snadné úpravě vousu. Jedná se o tradiční český výrobek přírodního složení, který je balený v praktické kovové krabičce.

Na hrubé a nepoddajné vousy ke změkčení je vhodný Vous oil přírodní olejíček na vousy, který zároveň vyživuje vousy a pokožku, podporuje růst a pomáhá při konečné úpravě vašeho vousu. Vous oil je ze stejné řady jako Vous balm a i vůně je stejně příjemná po mátě, hřebíčku a santalovém dřevu. Olejíček je balen v praktické lahvičce s kapátkem, tak, že odeberete jenom malé množství, které skutečně potřebujete na úpravu vousu.

 vousoil sada na vousy