Jak si vybrat správný deodorant?

Výběr deodorantu řešíme v každém ročním období. Je důležité, aby takový kosmetický přípravek poskytoval nejen účinnou ochranu proti pachu potu a nadměrnému pocení, ale také nepoškodil zdraví. Není novinkou, že většina deodorantů, které výrobci nabízejí, obsahují látky jako hliník, polyethylenglykol, parabeny, antimikrobiální a petrochemické složky, které ohrožují zdraví organismu. Alternativou k těmto produktům jsou přírodní deodoranty. A přestože jsme zvyklí především věnovat pozornost době trvání ochranného účinku či příjemné vůni,  je třeba si uvědomit, že nejde o nejdůležitější věc. Složení každého kosmetického přípravku by mělo být hlavním vodítkem ke koupi či nekupování výrobku.

Při výběru přírodního deodorantu dávejte pozor na to, zda obsahuje soli hliníku, které ucpávají póry pod pažemi. V důsledku toho se může objevit zánět potních žláz. Vyberte si deodorant bez hliníku, abyste se vyhnuli takovým neblahým následkům. Například triclosan má toxický účinek a je již zakázán ve Spojených státech a v Evropě. A propylenglykol může způsobit alergie, problémy s kardiovaskulárním systémem a játry. Dávejte přednost produktům, které se skládají výhradně z přírodních složek. V přírodních deodorantech hledejte kakaové máslo, jedlou sodu, kukuřičný škrob, včelí vosk, éterické oleje a výtažky z léčivých bylin.  

Výhodou přírodních deodorantů je, že bojují proti choroboplodným zárodkům, které způsobují zápach a zabraňují jejich množení. Obyčejné deodoranty poměrně často jen maskují vůni, spíše než ji dokážou odstranit. S přírodními deodoranty, póry nejsou ucpané a potní žlázy fungují normálně, nepříjemný zápach prostě zmizí. Tak by měl fungovat bezpečný deodorant. Deodoranty od Biorythme jsou navíc českým ručně vyráběným výrobkem.  Přírodní deodoranty Biorythme můžeme jen doporučit.

 

 

Biorythme deodoranty