Jarní detoxikace

Dopřáváte svému tělu dostatek kvalitních tekutin?

Jarní únava, vyčerpanost a nedostatek energie může být signálem zanesení těla škodlivými látkami. Především po zimě je vhodné dodávat dostatek tekutin a odlehčenou stravu bez potravin, které nás příliš zatěžují  (mléko, nadbytek cukru, bílé mouky, uzeniny, smažené a přesolené potraviny ...).

Dostatečným příjmem kvalitních tekutin podpoříme správnou funkci ledvin. Nejlepší tekutinou pro naše tělo je čistá voda, kterou můžeme povařit a podávat vlažnou s citronovou šťávou.

Mladé lístky kopřivy můžeme krátkodobě používat k přípravě čaje, který pročišťuje krev a dodává do těla minerální látky.

Výborné jsou také lístky pampelišek, které můžeme rozmixovat do smoothie nebo použít na saláty.

Na čaje se také hodí lístky břízy, která působí detoxikačně, nebo řebříčku obecného, který je vhodný na pročištění krve, podporuje tvorbu žluči a žaludečních šťáv.

Můžete si připravovat čaje z detoxikačních čajových směsí, kterých je na trhu velké množství, nebo pokud máte to štěstí, a žijete v čistém prostředí, tak přímo sami nasbírat a využívat blahodárných účinků jarních bylin.

 Je důležité poslouchat naše tělo, co nám říká a o co si říká. Možná, že začnete jarním odlehčovacím jídelníčkem, čisticím nebo detoxikačním čajem.

 Stačí se jenom zamyslet, co můžeme ovlivnit sami a čím svému tělu pomoci. Tak, jak se myjeme, čistíme si zuby a udržujeme v čistotě svůj oděv, tak bychom měli udržovat v dobrém stavu i náš trávicí systém a ostatní orgány, které bychom neměli zbytečně zatěžovat škodlivinami.

Že je to příliš složité a nemáte čas, nemáte možnost si připravit vhodný čaj nebo smothie? My si všude nosíme a používáme různé láhve a termosky, do kterých si nápoje připravujeme.  Na dlouhé cesty v autě, na pěší túry, školení nebo celodenní náročné pracovní aktivity jsme vždy připraveni a nemusíme se odbývat nápoji z automatů nebo přeslazenými nekvalitními vodami.

 Je to jen jeden drobný návyk, který zabere pár minut, ale můžete z něho vytvořit dobrý zvyk, za který vám po čase vaše tělo poděkuje.

 

googglass