Šumivé bomby do koupele

Jak si vyrobit šumivky do koupele?

Zůstaly vám doma zbytky sušených bylinek a čajů?  Můžete je využít k vylepšení vaší relaxační lázně nebo si vytvořit své vlastní šumivé bomby do koupele. Přidáním solí do koupele podpoříte detoxikaci a  dodáte do těla důležité minerály v soli obsažené. Pro tyto účely můžete použít kromě soli z mrtvého moře také himalájskou sůl nebo epsomskou sůl, která se přidává do solí do koupele nebo i jako součást očistné jaterní kůry. Hořká sůl uvolňuje napětí svalů, ale i zmenšuje otoky, vyrovnává pH v těle, zmírňuje stres a napětí.

 

Na kuličku do koupele potřebujete: 

250 g jedlé sody

125 g kyseliny citrónové

125 g kukuřičného škrobu

125 g soli ( můžeme použít himálajskou sůl, sůl z mrtvého moře nebo přidat i část epsomské soli…)

sušené sedmikrásky, sušené plátky růží, levanduli, rozmarýn, mátu, zbytky zeleného čaje …

potravinářské barvivo (není potřeba, některé rostliny jako například ibišek nebo heřmánek koupel obarví i bez použití barviva)

1  lžíce vody (vodu stříkáme postupně, abychom nedali příliš, pak by hmota šla špatně tvarovat a byla do formy mokrá)

2 a 1/2 polévkové lžíce olivového nebo kokosového oleje,  do kterého můžeme ještě přimíchat  3 -5 kapek kvalitního esenciálního oleje  pro zvýšení účinku koupele a zvýraznění vůně.

 

Příprava:

Smíchejte suché přísady (jedlou sodu, kyselinu citrónovou, kukuřičný škrob, sůl).  Směs promíchejte a přidávejte olej  promíchaný s esenciálním olejem. Poté pomocí rozprašovače postupně stříkejte vodu tak, aby směs nebyla příliš mokrá a šla tvarovat. Můžete přidat barvivo, rozdrcené  bylinky a vše důkladně promíchejte a rukou propracujte tak, aby vznikla pevná, ale tvárná hmota.  Takto připravenou hmotu natlačte do formiček a nechejte asi 15 minut odstát, aby vzniklé koule nebo jiné tvary šly snadno vyklopit. Na tento účel můžete použít silikonové formy nebo speciální formy na výrobu šumivých bomb do koupele. Pokud si chcete tvary různě dozdobit, tak můžete na dno formy dát usušené květiny nebo lístky čaje.  Po vyklopení nechte šumivé bomby ještě doschnout a poté uchovávejte v suchu v uzavřené nádobě.