Jak vyrobit svíčku?

Víte jak si vyrobit svíčku?

Nejvíce ekologické svíčky od The Greatest Candle in the world jsou známé hlavně proto, že jsou vyráběny z recyklovaného rostlinného oleje z restaurací. Značka The Greates Candle vznikla kvůli snížení kontaminace vody a půdy. Jeden litr oleje může kontaminovat až 1000 litrů vody. Hotové svíčky jsou vyráběny z  použitého olivového a slunečnicového oleje. Díky technologii Oil2Wax se mění použitý kuchyňský olej v přírodní svíčku. Při svém hoření neprodukují zdraví škodlivé toxiny nebo karcinogenní látky. Materiál na výrobu svíček pochází z Portugalska a vůně ve svíčkách pochází z Francie.

Svíčky se sadou na výrobu obsahují už hotovou svíčku ve skle a navíc 2x prášek Oil2Wax po 20 gramech, 2 knoty, 2 držáčky knotů a anglický návod a jeho český překlad na obalu. Díky této sadě opětovně využijete skleničku po už vyhořelé svíčce. Výroba Vaší vlastní svíčky bude zábavná a zabere jen pár minut. 

100 ml kuchyňského oleje ( olivového nebo slunečnicového, popřípadě můžete použít už použitý) smíchejte s práškem Oil2Wax (20 g) a dejte na 2 minuty do mikrovlnky. Poté směs vlijte do nachystané nádoby a přidejte knot. Svíčku nechte 20 minut odstát. Svíčka vydrží hořet až 30 hodin. 

 

The greatest candle in the world