Zákaznická podpora: 773988097 info@spabox.cz

Sonnentor

sonnentor logo

Společnost Sonnentor vznikla v roce 1988 nápadem nezaměstnaného mladíka Johannese Gutmanna v chudé oblasti rakouského Waldviertlu. Johannes Gutmann se chtěl  vydat novou cestou, která by nepřinesla prospěch pouze jemu, ale také jeho rodnému regionu.  Gutmann ale věřil, že nejlepší cesta pro zdravý život, životní prostředí a budoucnost je cesta ekologického zemědělství. A tak jako 23letý začal objíždět místní trhy, nabízel balené bylinky, čaje a koření od místních sedláků a stal se v místním regionu známou postavičkou - takovým maskotem.

Začátkem devadesátých let, kdy byl SONNENTOR v Rakousku ještě malinkatá firmička o třech zaměstnancích, se setkávají Johannes Gutmann a Tomáš Mitáček na jedné konferenci o ekologickém zemědělství. Netrvalo dlouho a v roce 1992 společně založili na jižní Moravě český SONNENTOR. "Učarovala mně tehdy myšlenka dělat smysluplnou práci na pomezí potravin a lidové medicíny a pomáhat s odbytem kvalitních produktů ekologických zemědělců. Když mi Johannes v roce 1992 nabídl, abych se s ním pokusil vytvořit něco podobného v České republice, byl jsem právě před ukončením školy a neváhal jsem ani minutu.” vzpomíná Tomáš Mitáček. 

V jihomoravských Čejkovicích opravil SONNENTOR nejprve areál starého zdevastovaného Havlíčkova mlýna a později celý areál starého rozpadlého kravína na kopci nad historickými Templářskými sklepy a proměnil ho v moderní výrobní areál na zpracování bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. SONNENTOR patřil od začátku k jedněm z prvních průkopníků ekologického zemědělství v České republice.

V roce 2009 přichází do vedení čejkovického SONNENTORU Josef Dvořáček a navazuje na práci zakladatelů. Další přestavba čejkovického výrobního areálu v roce 2012 dává vzniknout turistickému projektu Bylinkový ráj SONNENTOR, který nabízí exkurze ve výrobě a zpracování čajů. Areál SONNENTORU postupně navštěvuje ročně tisíce turistů a návštěvníků, kteří mohou sdílet transparentnní podnikání SONNENTORU na vlastní oči. I přesto, že SONNENTOR neprodává své produkty do nadnárodních řetězců a supermarketů, daří se mu postupně a pomalu získávat nové zákazníky, zřizovat v Čejkovicích nová pracovní místa i podporovat regionální dodavatele.  

 

Cena

65160
165160
14 položek celkem
sonnentor koupel dobra nalada
Tip
70 Kč
Kód: 946
sonnentor koupel uvolneni
Tip
70 Kč
Kód: 949
sonnentor koupel azvor
Novinka
70 Kč
Kód: 952
sonnentor esencialno olej citron
Novinka
125 Kč
Kód: 958
sonnentor eukalipt
Novinka
125 Kč
Kód: 961
sonnentor adventní olej
Novinka
160 Kč –9 %
145 Kč

Vůně hřebíčku

Kód: 967
sonnentor esencialni olej borovice
Novinka
160 Kč
Kód: 955
sonnentor mandarinka
Novinka
160 Kč
Kód: 964

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem